Історик Володимир Сергійчук: Зараз займаюсь дослідженням зв‘язків азербайджанців з кримськими татарами

среда, 11:52

9 січня у приміщенні Публічної бібліотеки ім. Самеда Вургуна м. Києва відбулася презентація книги «Симон Петлюра. Статті, листи, документи» доктора історичних наук, професора Володимира Сергійчука. З цієї нагоди зі США прилетів голова Фундації Українського Геноциду Микола Кочерга.  
 
Під час презентації відбулася довга та насичена розмова між спікерами та істориками, викладами, літераторами. Володимир Сергійчук прожив паралелі історії з сьогоденням. Серед його головних тез: «Більшість політиків не знають і не хочуть знати історії України, а багато помилок у їх роботі можна було б попередити, якби вони аналізували історичні події»; «Гібридна війна проти України ведеться століттями. Ще за царя українців дезінформовуваали, налаштовуючи проти національно свідомих лідерів, які були незручними Москві»; «Не знаю як Україна підписала Будапештський меморандум, якщо там не написані детально дії гарантів нашого суверенітету у тому чи іншому випадку загрози державності нашої країни».
 
Також Сергійчук сгадав своїх видатних студентів. «Я пам’ятаю Михайла Саакашвілі як свого зразкового студента, він завжди був одним з найактивніших на семінарських заняттях».
 
Володимир Сергійчук присвятив  багато праць та досліджень азербайджанській діаспорі в Україні та вивченню українсько діаспори в Азербайджані. «Зараз я працюю над дослідженням зв`язків азербайджанців з кримськими татарами. Деякі публікації уже вийшли»,—поділився Сергійчук. 
Теги: 
Украина